Вчера Twitter представи - и след това почти веднага се отказа - от нов сив "официален" етикет за някои високопоставени акаунти, тъй като Илон Мъск се бори да обнови изключително влиятелната платформа след закупуването й за 44 милиарда долара, съобщава nova.bg, позовавайки се на АФП.
"Току-що го убих", написа Мъск само няколко часа след като новият етикет беше добавен към правителствени акаунти, както и към акаунти на големи компании и големи медии.
"Моля, имайте предвид, че Twitter ще направи много глупости през следващите месеци. Ще запазим това, което работи, и ще променим това, което не работи", добави най-богатият човек в света, за да обясни обратния завой.
Внезапната промяна на решението ще доведе до допълнително проучване на плановете на Мъск за Twitter седмица след като той уволни хиляди работници и привлече огромен спад на разходите на рекламодателите, които са предпазливи по отношение на посоката на развитие на сайта.
Неуспешното пускане на етикета се случи преди горещо очакваното въвеждане на обновен абонаментен модел, при който известната синя отметка на сайта ще бъде достъпна срещу такса от 7,99 долара. Синята отметка беше знак за автентичност на даден акаунт и се появиха съмнения, че публични личности или медии ще плащат за нея. Официалната сива отметка се разглеждаше от наблюдателите като заобиколен вариант за решаване на този проблем.
Въвеждането на новия официален етикет започна днес и беше в акаунтите на компании като Apple или BMW и на публични такива като Белия дом и големи медии. Но само няколко часа по-късно той изчезна.
Мъск пое контрола над Twitter след продължителна съдебна битка, в която меркантилният магнат се опита да се откаже от сделката. Във вторник стана ясно, че Мъск е продал акции на Tesla на стойност 4 млрд. долара, за да плати за сделката, при която е поел дълг за милиарди долари. Идеята за абонамент за 7,99 долара се разглежда като един от начините за преодоляване на загубата на рекламодатели, откакто Мъск пое компанията. Миналата седмица Twitter уволни половината от своите 7500 служители, което според Мъск е било необходимо, тъй като компанията е губила по четири милиона долара на ден.
Изображение: iStock