Критовалутите се превърнаха в естествена част от целия информационен поток, през който ежедневно преминаваме. Вероятно често чуваме, че наши приятели инвестират в една или друга валута, или следят техните движения. Ако вие сте от хората, които знаят, че криптовалутите съществуват, но нищо повече, то нека ви успокоим – не сте сами. Следващите редове са за хора, които са чували единствено за биткойн, но искат да са част от разговора за валутите на новото време:
Най-просто обяснено криптовалутата е нова форма на цифрови пари. Можете да прехвърлите традиционните си пари, които не са криптовалути, като лев, долар, евро и т.н. в избрана от вас криптовалута.
Виж още: Звездите на OnlyFans, които превзеха TikTok със скандално съдържание
Това, което обаче отличава криптовалутите от обикновените пари, е технологията зад тях. И тук може би идва мисълта: „Кой се интересува от технологията? Интересува ме как да спечеля повече.” Това обаче е процес на доста предварителна подготовка и обогатяване по темата, за да изберете печеливша криптовалута. За да бъдат криптовалутите ценни, те трябва да имат редица характеристики, например следните:
- Достатъчно хора да притежават валутата.
- Търговците трябва да я приемат като начин за разплащане
- Обществото трябва да вярва, че е ценна и че е ценна и че има бъдеще и др.
Няма да ви изненадаме, че първата в историята криптовалута е биткойн. Биткойн е първият продукт на първия блокчейн, разработен от анонимен човек, наречен Сатоши Накамото. Сатоши пуска идеята за биткойн през 2008 г.
Криптовалутите се съхраняват в портфейли, подобни на услугите за цифрово плащане като Apple Pay и PayPal. Но като цяло те са различни от традиционните портфейли и се предлагат в различни формати и нива на сигурност.
Виж още: Най-ужасните БГ модни трендове! Ланците, анцугът “Адидас” и още
Към момента има над 1600 криптовалути и броят им расте ежедневно. Някои от тези криптовалути може да изчезнат след пет години. Други могат да „експлодират“ като достигнат ръст над 1000% и дори да заменят традиционните пари в брой. Времето ще покаже каква ще бъде съдбата на тези валути и дали след време ще се превърнат в дигиталния еквивалент на традиционните пари.
Изображение: https://www.istockphoto.com/