Октомври е Международен месец на борбата с домашното насилие и по повод това актрисата Абигейл Бреслин сподели за болезненото си минало с домашния тормоз.
„Бях в изключително насилствена връзка за близо две години,“ пише 26-годишната звезда в емоционален Instagram пост. „Първоначално всичко беше прекрасно, чувствах се толкова влюбена,“ добавя. „Насилникът ми се възползва от моята наивност и липса на опит, за да ми завърти главата. След това нещата рязко загрубяха.“
Абигейл разкрива, че е била „удряна редовно, заключвана в стаи и принуждавана да се преструва, че всичко е наред“ по време на връзката. „Имах сериозни физически наранявания,“ споделя тя. „Такива, каквито повечето хора дори не са виждали.“
Виж още: ТЕСТ: Единствено самородните гении ще се справят с тези въпроси!
Обяснява, че въпреки всичко, дълго време продължавала да обича партньора си. „Психическият тормоз бе не по-малко лош от физическия,“ казва актрисата. „Боят неизменно бе придружен от груби обиди, а аз се чувствах грозна и нежелана, сякаш нещо не ми беше наред. Той беше успял да ме убеди, че проблемът е в МЕН и че не заслужавам никаква любов и добрина.“
За Абигейл спасителната нишка били нейните приятели и роднини. „Тези две години бяха сред най-самотните в живота ми,“ пише. „Безкрайно благодарна съм на близките си не само за това, че ме подкрепиха, но и за това, че ПОВЯРВАХА на думите ми.“
Добавя, че днес вече е в щастлива връзка с нов партньор и че терапията ѝ помогнала да надмогне много от травмите си. „Страдам от Посттравматично стресово разстройство и още има вечери, в които се будя от кошмари,“ казва. „В процес на изцеляване съм.“
Абигейл е категорична, че стигмата и страхът са сред най-тежките бариери, които стоят пред жертвите на домашен тормоз. „Знам, че изглежда ужасяващо, но МОЖЕТЕ да превъзмогнете насилствената си връзка,“ уверява актрисата. „Силни сте и вярвам във вас.“
Проучвания на Европейската агенция по човешките права сочат, че една на всеки три жени е била подложена на сексуален и/ или домашен тормоз. При нужда, можете да се обърнете към българската гореща телефонна линия за пострадали от насилие на 0800 1 8676 и 02981 76 86.