Технологичният гигант обяви аудио възможностите на годишната си конференция Connect. Главният изпълнителен директор Марк Зукърбърг каза:
„Мисля, че гласът ще бъде много по-естествен начин за взаимодействие с ИИ в сравнение със съобщенията“.
Новата аудио функция ще предложи опцията за избор на глас в подобния на ChatGPT дигитален асистент на Meta. Гласовете на известните личности ще бъдат пуснати в САЩ и други англоезични пазари за каталога от приложения на Meta, който включва Facebook, Instagram и WhatsApp.
Фирмата твърди, че повече от 400 млн. души месечно вече използват ИИ на Meta, а 185 млн. се връщат към него всяка седмица.
Миналата година компанията експериментира с ползването на звезди, като пусна текстови версии на чатбота, вдъхновени от знаменитости като Парис Хилтън и Снууп Дог.
Meta представи и първата версия на своите очила с добавена реалност и да плановете си за други хардуерни устройства.
Други нови опции за подобния на чатбота включват способността му да разпознава неща, които потребителите снимат и да им дава информация за тях.
Функция за редактиране на изображения ще позволи на потребителите да променят снимки, като само кажат на ИИ на Meta какви промени желаят.
GEN Z е първото напълно дигитално поколение, което е израснало, заобиколено от технологиите, с достъп до интернет и мобилни устройства. Техните познания върху цифровите технологии, зародени още в детските им години, се отразяват значително върху очакванията и стила им на работа. За тях от огромна важност е на работното им място да има напредничави технологични инструменти и устройства, които да улесняват, оптимизират и систематизират работата им.
Източник: ndtv.com