Какво в почти всяка сфера на социалния живот, така и в гейминг индустрията има инфлуенсъри. Разликата е, че освен стандартните реклами и PR пратки, те създават за аудиторията си съдържание, което е под формата на стрийминг (видео предаване в реално време), докато играят, използвайки платформи като Twitch, Discord и YouTube, за да се свързват с аудиторията си.
Ако преди игрите бяха смятани за детско занимание, то сега геймър инфлуенсърите са много добре платени професионалисти. Може би най-популярният в сферата е PewDiePie. Дори да не сте запознати с електронните игри и модата около тях, е много възможно да сте чували за PewDiePie. Неговата слава идва благодарение на канал в YouTube, в който той коментира хорър игри. След това видеата му се развиват и той си колаборира с други геймъри и световни брандове.
Друг популярен геймър инфлуенсър е Vanoss Gaming. Истинското му име е Евън Фонг и е роден в Канада. Интересен факт е, че той напуска университета, в който учи след втората година, за да се съсредоточи върху YouTube. Това решение се оказва ключово, защото в момента има 25 млн. последователи, a печалбата му се оценява също на 25 млн.
След абонаментите, основният източник на приходи за геймърите е рекламата. Twitch и YouTube включват реклами, които прекъсват видео потока с продукти от компании. За всяко гледане, което даден геймър получава в Twitch или Youtube, той получава определена сума пари, която се променя малко в зависимост от самата реклама.
Най-голямата част от спечелените пари обаче идва от партньорства с брандове. И тук като във всяка друга сфера, за да печелиш добри пари трябва да си отдаден и последователен. Много професионалисти в сферата съветват да започнете с канал в YouTube или Twitch, ако искате да станете разпознаваемо лице в индустрията.
Друг начин са турнирите, чиито наградни фондове не са никак малки. Ако пък не искате да сте гейминг инфлуенсър, но все пак да работите в тази сфера, можете да започнете работа като тестери на игри. По този начин ще имате стандартна работа от 9ч. до 5ч., в която целта ви ще е да тествате игри, за да дадете обратна връзка за това как могат да бъдат подобрени.
Изображение: Getty Images/iStock