Тормозът върху инфлуенсърката Ясмин Кирилова продължава да бъде проблем. Тя постоянно получава заплахи за живота на нея и на детето й от психично неуравновесена жена. След множество репортажи по темата, институциите се намесиха. Прокуратурата изисква жената, която тормози Ясмин, да бъде принудена да влезе в болница за лечение. Но според Ясмин това не е решило проблема.
„В деня, в който излезе, започна да си прави нови акаунти. Пише ми, че ще изкорми детето ми. Не ѝ вдигам телефона, не отговарям на съобщенията. Свикнах да е част от живота ми. В момента чакам една експертиза от отдел „Киберсигурност” към ГДБОП. Вече се бави 6 месеца. Има 2-3 дела от майка ѝ срещу мен. Не осъзнава, че дъщеря ѝ е болна”, разказа в ефира на NOVA инфлуенсърката. Тя допълни, че не е единствената жертва на тормоз.
Gen Z поколението трябва да осъзнае, че онлайн тормозът е сериозен проблем, който засяга много хора. Необходимо е да се вземат мерки за защита на личните данни и за предпазване от онлайн заплахи. Нека работим заедно, за да направим интернет пространството по-безопасно и по-приятно за всички нас.
Тормозът в социалните мрежи е сериозен проблем, който засяга много хора от Gen Z поколението. Затова е важно да знаем как да се защитим от него. Ето три полезни съвета срещу тормоза в социалните мрежи:
1. Не отговаряйте на заплахите и негативните коментари. Игнорирането на тормоза може да лиши човекът, който го причинява от вниманието, което търси и да го накара да спре действията си.
2. Съобщете за случая на компетентните институции. Не се страхувайте да потърсите помощ от полицията или други органи, които могат да ви помогнат да се справите с тормоза.
3. Поддържайте силни пароли и защитете личната си информация. Внимавайте какво споделяте онлайн и с кого, за да предпазите себе си и личните си данни.
С тези съвети и с подкрепата на обществото, можем да се борим успешно с тормоза в социалните мрежи и да защитим себе си и другите от нейните вредни действия.
Източник: NOVA