Скорост до 200 км/ч на разстояния от 700 км.Мощност 80 конски сили и се задоволява с 15 литра бензин на час.Двуместният аеромобил е дълъг шест метра, а размахът на крилата е 8.32 м.На земята тя достига 160 км/ч и изминава над 800 километра при разход около 8 л/100 км.Излизатането става при скорост от 130 км/ч, като е нужна 250-метрова отсечка за засилка.За кацането са нужни едва 50 метра.Водачите на "Аеромобил" няма да имат нужда от лиценз за пилот, което също е предимство.
За щастие , камерата му е заснела невероятните кадри, на които пясъчната буря изглежда като златисти облаци, а над тях блещукат звездите от Млечния път! Ако се чудите как изглежда галактиката по време на пясъчна буря, вижте клипа.
Ето какво казва авторът за видеото :Целта на заснемането беше да уловя галактиката "Млечен път", заедно с една от най-удивителните планини, които съм виждал - Ел Тейде (най-високата планина в Испания) . Мога да кажа, че това беше едно от най-изтощителните ми пътувания. За цялата седмица имах не повече от 10 часа сън. По това време голяма пясъчна буря беше ударила Сахара и през нощта ме застигна по време на снимки, почти не виждах небето с очите си.
Норвежкият фотограф ТСО (Terje Sørgjerd) заснема уникални кадри за CNN, NatGeo, Discovery Channel и още десетки световноизвестни телевизионни канали. Когато видите негови фотографии, ще бъдете изумени, но това видео... не може да се опиша.
Въпреки че в Боливия колите се движат в дясната лента, по „пътя на смъртта” това правило не важи. Тук спускащият се надолу шофьор минава по външния край на пътя, а предимство има изкачващият се.
“Пътят на смъртта” е дълъг 64 километра, денивелацията му е 3500 метра. Въпреки стотиците загинали, той е любимо място на екстремните велосипедисти и е предпочитан от шофьорите.
Тогава е отбелязан и мрачният рекорд на трасето – 320 загинали за една година. През 1994-а в пропастта падат 26 превозни средства – средно по едно на всеки две седмици. Тази тенденция е запазена и до днес.
Най-тежката катастрофа на “пътя на смъртта” е регистрирана на 24 юли 1983 година, когато в пропастта пада автобус с повече от сто души. Загиват всички.
Всяка година по трасето умират между 200 и 300 души – производители на кока, войници и десетки туристи. Затова на много места има кръстове, които отбелязват точно къде са полетели в пропастта…
"Десантът на плажа е регулярна практика. Това, което не знаем, е какво са правили тези хора на плажа, който също така се намира в зоната на военно стрелбище", казва представител на военните пред "Комсомолская правда."
Никой не е пострадал в инцидента. Руското министерство на отбраната обяснява, че това е било редовно учение на кораба, а плажът всъщност е бил собственост на военните.